İPTAL VE İADE ŞARTLARI

 

ALICI, Yaşam Rotası Online Hizmetler Sağlık Danışmanlık Ticaret ve Pazarlama Ltd. Şti.’nin www.yasamrotasi.com internet adresi üzerinden ürün satın aldığı günden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya email veya posta yolu ile bildirimde bulunulması ve ürünün sağladığı avantajların kullanılmamış olması şarttır.

 

Bu cayma hakkının kullanılması halinde durumunda ilgili ürünü, cayma bildiriminin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde SATICI'nın, işbu Sözleşme’de belirtilen ürünün satın alım işleminin iptalini sağlaması zorunludur. Bu durumda ALICI iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulmayacaktır. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI'nın onayı ile hizmetin ifasına başlanan veya ürünün sağladığı avantajların en az 1 (bir) kez kullanıldığı hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamamaktadır.

 

Cayma hakkının kullanılması için ALICI  tarafından yapılacak bildirimin yasal 14 günlük süre içinde SATICI'ya yazılı olarak veya posta gibi bir sürekli veri taşıyıcısıyla yöneltilmiş olması yeterlidir.

 

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasında itibaren en geç 15 günlük süre içerisinde toplam bedeli ALICI’ya iade etmek ile yükümlüdür. ALICI’nın geçerli cayma hakkını müteakiben en geç 15 gün içerisinde, ilgili kredi kartına iadeyi gerçekleştirir.